Białka jaj w płynie – dlaczego warto włączyć je do swojej diety?

Żeby osiągnąć wymarzoną sylwetkę musimy poświęcić godziny na treningi, które zmobilizują nasze mięśnie do wzrostu. Oprócz tego musimy zadbać o odpowiednią dietę. Dzięki niej dostarczymy do organizmu składniki potrzebne do zmiany sylwetki.

Białka jaj w płynie – dlaczego warto je spożywać?

Jajka są bez wątpienia najlepszym źródłem białka w naszej diecie. Jednak żółtko zawiera sporo tłuszczu, co przekłada się na większą kaloryczność. Jest to ważne szczególnie kiedy jesteśmy na redukcji. W tej sytuacji warto kupić płynne białka jaj. Najczęściej możemy je spotkać w litrowej butelce. Jest to również dobre rozwiązanie, kiedy przyrządzamy potrawy, do których potrzebne są jedynie białka, takie jak np. beza. Dzięki płynnym białkom nie zmarnujemy żółtek.

Ile białka powinniśmy spożywać?

Osoba dorosła powinna spożywać w ciągu doby 1,5-2 gramy białka na każdy kilogram masy ciała. Kobiety powinny się trzymać dolnej granicy, a mężczyźni górnej. Podczas redukcji powinniśmy spożywać 1,8-2 gramy białka, żeby uchronić nasze mięśnie przed katabolizmem. Źródła białka w diecie to jajka, mięso, ryby, owoce morza, orzechy, rośliny strączkowe, mleko i przetwory mleczne. Możemy także używać odżywek białkowych lub batoników proteinowych, żeby uzupełnić niedobory tego składnika.

Białka jaj w płynie z tej strony