Czym jest monohydrat kreatyny?

monohydrat kreatyny

Kreatyna to jeden ze związków chemicznych znajdujących się w ludzkim organizmie. Składnik ten wytwarza się i odkłada przede wszystkim w mięśniach podczas przemiany materii i jest konieczny do prawidłowego przebiegu rozmaitych procesów zachodzących w ciele człowieka. Poza naturalnym występowaniem kreatyny, popularne stało się zażywanie jej w postaci suplementów diety. Produkt taki może przyjmować różne formy, jednak zdecydowany prym wiedzie tu monohydrat kreatyny – https://swiatsupli.pl/pl/97-monohydrat-kreatyny. Preparat ten jest nie tylko prosty i bezpieczny, ale ma do tego przystępną cenę, dzięki czemu należy do najczęściej stosowanych przez osoby regularnie uprawiające sport, zwłaszcza dyscypliny siłowe czy kulturystykę.

Czym właściwie jest monohydrat kreatyny?

monohydrat kreatyny

Mówiąc w sporym uproszczeniu, stanowi on połączenie cząsteczek kreatyny z cząsteczkami wody. Związek ten wyróżnia się bardzo łatwym przyswajaniem i szybkimi efektami działania. Monohydrat kreatyny można kupić w większości sklepów dla sportowców lub w marketach z suplementami diety. Dostępny jest zwykle w postaci sproszkowanej lub w formie kapsułek. Często jest też składnikiem rozmaitych preparatów, takich jak choćby odżywka białkowa. 

W jaki sposób monohydrat kreatyny wpływa na organizm człowieka?

Przede wszystkim zwiększa siłę, wytrzymałość i wydolność. Osoba zażywająca ten środek może liczyć na korzystniejsze osiągnięcia podczas treningów. Dzięki monohydratowi kreatyny znacznie lepiej przebiega też regeneracja organizmu po wysiłku. Ważne jest rzecz jasna prawidłowe dawkowanie substancji.