Dlaczego warto zdecydować się na potreningówkę?

potreningówka

Nie da się ukryć, że zawsze kluczem do sukcesu na siłowni i rozbudowania pokaźnej masy mięśniowej są niezwykle ciężkie treningi. Panowie, a coraz częściej także panie wylewają z siebie siódme poty, by wyrzeźbić idealne ciało. Kolejnym komponentem, który składa się na finalny sukces jest również odpowiednia dieta, bogata w białko i składniki odżywcze. Nie sposób pominąć także tak istotnej kwestii jaką jest regeneracja. Niestety nie poświęcamy jej zbyt dużej uwagi, co istotnie może przełożyć się na szybkość i skuteczność rozbudowywania masy mięśniowej. Właśnie w tym celu z pomocą przychodzi nam potreningówka. Co powinniśmy o niej wiedzieć i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Dlaczego warto skorzystać z potreningówek?

Wiadomo, że trening siłowy jest jednym z najbardziej wyczerpujących i obciążających treningów. Jednocześnie jednak przynosi on najlepsze efekty w postaci odpowiednio wyrzeźbionego ciała i ogólnego poprawienia kondycji. Niemniej jednak nasze mięśnie, szczególnie podczas intensywnej rutyny treningowej, nie mają zbyt wiele czasu na to, by odpowiednio się zregenerować. Jeśli nie dostarczymy im odpowiednich składników, nie otrzymamy pożądanych efektów treningowych. Nasze mięśnie po prostu mogą się wypalić, a to oznacza, że mimo podnoszenia coraz to cięższych obciążeń i zwiększania niejako siły fizycznej, nie zauważymy znaczących zmian w obrębie naszej tkanki mięśniowej. Potreningówki nie tylko wspomagają regenerację zmęczonych mięśni, ale także wpierają ten proces w odniesieniu do całego organizmu. Co jednak najważniejsze, powstrzymają one katabolizm mięśniowy. Jest to niezwykle niebezpieczne zjawisko, które polega na tym iż tkanki mięśniowe ulegają rozpadowi, a wszystko po to, by móc odpowiednio zaspokoić potrzeby energetyczne naszego orgiazmu. Pamiętajmy, że odżywki stosowane po treningu w dużej mierze składają się z:

  • niezwykle szybko przyswajanych białek
  • kreatyny- która ma za zadanie wzmocnić mięśnie.
  • węglowodanów- które mają nie tylko w odpowiedni sposób odżywić mięśnie, ale także dodać im energii

Jak więc widać, stosowanie tego typu odzywki niesie za sobą ogromne korzyści, a także wesprze nas w osiągnięciu celu jakim jest rozbudowanie masy mięśniowej.

Czy można wspierać się zarówno przed jak i po treningu?

potreningówka

Niektórzy zastanawiają się czy jednocześnie można stosować koktajle przeznaczone po treningu jak i bezpośrednio przed nim. Okazuje się, że nie występują co do tego żadne medyczne przeciwwskazania, jednak niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na fakt, czy składniki zawarte w obu koktajlach, będą się z pewien sposób uzupełniać i ze sobą równoważyć. Pamiętajmy, że zarówno w przypadku kobiet jak i w przypadku mężczyzn zalecane są dzienne porcje spożycia zarówno w odniesieniu do białek jak i keratyny. Ich przekroczenie może mieć dość niekorzystne skutki, których konsekwencje możemy odczuwać w odniesieniu do naszego, całego orgiazmu. Jeśli po połączeniu środków przed treningowych i po treningowych znacznie przekroczymy dzienne, zalecane spożycie niektórych substancji, możemy odczuwać wyraźne problemy z koncentracją i skupieniem uwagi, a także problemy z zasypianiem i nieprzerwanym snem. W najgorszym wypadku, narazimy nasz organizm na niedobory magnezu, który najzwyczajniej w świecie wypłukany wraz z zawartą w suplementach kofeiną. Mówiąc prościej nie ma jasnego stwierdzenia, że połączenie środków stosowanych przed treningiem, a także bezpośrednio po nim jest niebezpieczne, jednak w obu przypadkach należy zachować umiar, tak by zbalansować wszystkie niezbędne składniki w naszej diecie.