Działanie spalaczy tłuszczu

Coraz więcej osób przywiązuje wagę do swojego wyglądu i pragnie mieć szczupłe, wysportowane ciało. Niektórzy uważają, że dieta i ćwiczenia to za mało, więc sięgają po spalacze tłuszczu.

Czym są spalacze tłuszczu?

To mieszaniny wielu substancji dodanych do produktu w różnych ilościach. Wiele z nich zawiera również kofeinę, ekstrakt z zielonej herbaty lub guaranę.

Jak działają spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu podnoszą temperaturę ciała i zwiększają jego wydatek energetyczny. Następnie doprowadzają do uwolnienia kwasów tłuszczowych i glicerolu z komórek tłuszczowych. Niektóre z nich również zmuszają mitochondria do zużycia uwolnionych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu te nie wracają do komórek tłuszczowych. Są to kolejno procesy: termogenezy, lipolizy oraz oksydacji tłuszczów. W ten sposób te produkty przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

Kiedy sięgnąć po spalacze tłuszczu?

Przede wszystkim na początku należy zdać sobie sprawę z tego, że spalacze tłuszczu to suplementy diety, czyli dodatki do diety i ćwiczeń. Redukcję powinno się rozpocząć bez dodatkowego wspomagania. Odpowiednim momentem na sięgnięcie po spalacze tłuszczu będzie czas, gdy ma się pewność, że dieta i ćwiczenia są dobrze zbilansowane, a jednak tłuszcz nie jest spalany.

W jaki sposób brać spalacze tłuszczy?

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na dołączonej ulotce lub etykiecie. Podstawą jest zapoznanie się z tymi rzeczami oraz nieprzekraczanie wskazanej dawki. Produkt zazwyczaj zażywa się między posiłkami albo przed aktywnością fizyczną.

Więcej o spalaczach tłuszczu można poczytać na ŚwiatSupli.pl.