Zdrowe słodycze – gdzie je można kupić?

Coraz więcej sklepów ze zdrową żywnością, a nawet wielkie markety posiadają w swojej ofercie zdrowe słodycze. Batoniki, czekolady, ciastka całkowicie pozbawione są białego cukru, który został zastąpiony inną słodką alternatywą (np. stewią, ksylitolem lub miodem). Czy wszystkie takie produkty są warte uwagi? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Zdrowe słodycze w sklepach


W tradycyjnych sklepach można znaleźć na półkach zdrowe słodycze, które oznaczane są nazwiskami znanych osób. Zazwyczaj są to batoniki i ciasteczka, które mają stanowić taką szybką przekąskę np. po intensywnym treningu. W większości ich skład jest bardzo dobry: płatki owsiane, otręby, suszone, owoce. Jednak w niektórych produktach pojawia się mnóstwo niepotrzebnych konserwantów a nawet szkodliwych barwników. Warto więc zwracać uwagę na etykiety i dokładnie się z nimi zapoznawać jeszcze w sklepach.

Słodycze w ekologicznych sklepach


W wielu ekologicznych sklepach można znaleźć idealne zamienniki dobrze znanych, słodkich produktów. Kremy czekoladowe, batony, płatki śniadaniowe, dżemy, konfitury – to wszystko pozbawione jest białego cukru, a ich skład niezwykle przyjemny i korzystny dla zdrowia. Takie rzeczy chętnie kupują cukrzycy oraz rodzice dla dzieci, które przepadają za słodkościami. Warto jednak pamiętać, iż nawet takie zdrowe przekąski warto jeść z umiarem.

Zainteresowani? Po więcej informacji zapraszam tutaj